Savaitgalį Gargždus užplūdo dviračių mėgėjai (rezultatai, fotogalerija)

13 Bir 2016

Sekmadienį Gargžduose vyko neeilinis sporto renginys – dviračių lenktynės „Gargždų miesto plento taurė 2016″. Jose dalyvavo dviratininkai iš visos Lietuvos, tarp kurių buvo ir Lietuvos čempionas, Londono olimpinių žaidynių dalyvis Gediminas Bagdonas. Iš viso renginyje sudalyvavo apie 200 dviračių mėgėjų ir sportininkų.

Renginys prasidėjo šeimų-draugų važiavimu. Jo tikslas buvo ne lenktyniauti, bet draugiškai ir neskubant apvažiuoti tris ratus (rato ilgis – 4 km). Šiame važiavime dalyvavo ir Tarybos narys Viktoras Kura. Pasak jo, iš pradžių visi dalyviai važiavo draugiškai, bet po to daugumą jų apėmė sportinis lenktynių azartas ir pradėta lenktyniauti.

„Minti pedalus nebuvo lengva, nes, išvažiavus iš Kvietinių gatvės į Klaipėdos gatvę, pūtė stiprus priešpriešinis vėjas, o priekyje dar laukė įkalnė“, – sakė V.Kura.

Kitas važiavimas – Tautos sportininkų lenktynės. Jose lenktyniavo 66 dalyviai, kurie turėjo įveikti 60 km ilgio distanciją. Sportininkai startavo Klaipėdos gatvėje, toliau važiavo link Vėžaičių, per Endriejavą, Veiviržėnus ir Vėžaičius grįžo atgal į Gargždus, kur ir finišavo. Šiose lenktynėse nepralenkiamas buvo ir vienas varžybų organizatorių – Vilmantas Vilinauskas, kuris distanciją įveikė per 1 val. 35 min. 32 sek. Antras finišo liniją kirto svečias iš Latvijos – Aleksandr Merzlikin (1 val. 35 min. 45 sek.), o trečias atvažiavo Lukas Česaitis iš Kvėdarnos, kurio laikas – 1 val. 35 min. 48 sek.

Kol lenktyniavo Tautos sportininkai, Klaipėdos gatvėje vyko vaikų dviratukų lenktynės. Pirmieji į startą stojo patys mažiausi šio renginio dalyviai – 2-3 metų vaikai. Jie lenktyniavo 300 metrų ilgio trasoje. Trečią vietą šiose lenktynėse iškovojo Rugilė Vaitiekūnaitė, antra vieta atiteko Mariui Grigui, o nugalėtoju tapo Radvilas Baltrimavičius.

4-5-6 metų vaikai lenktyniavo kiek ilgesnėje distancijoje – 500 metrų. Trečia vieta atiteko Martynai Vilinauskaitei, antra vieta džiaugėsi Girius Čepauskas, o greičiausias šioje distancijoje buvo Žygimantas Valdas Daugėla.

7-8-9 metų vaikai lenktyniavo 4 km ilgio distancijoje. Trečią vietą lenktynėse iškovojo Patricija Kalvaitytė, antra vieta atiteko Guodai Visgaudaitei, o nugalėtoju tapo Augustas Mockus.

10-11-12 metų vaikai rungėsi 8 km ilgio trasoje. Trečią vietą laimėjo Erikas Gečas, antrą – Matas Vilinauskas (60 km distancijos nugalėtojo sūnus), o greičiausia šioje distancijoje buvo Brigita Lingytė.

Sporto renginį vainikavo „Elite“ sportininkų lenktynės – 100 km. Jose lenktyniavo 50 aukštos klasės sportininkų, tarp kurių buvo ir garsus dviratininkas Gediminas Bagdonas. Šios distancijos dalyviai važiavo tuo pačiu maršrutu, kaip ir 60 km trasos dviratininkai, bet likusią 40 km distanciją „Elite“ sportininkams dar teko važiuoti Gargždų miesto gatvėmis. Šioje miesto trasoje dviratininkai ir išsiaiškino, kurie yra greičiausi. Trečią vietą šiose lenktynėse iškovojo Martynas Maniušis, kuris 100 km distanciją įveikė per 2 val. 27 min. 39 sek. Antra vieta atiteko Darijui Džervui (2 val. 27 min. 38 sek.), o lenktynių nugalėtoju tapo su šypsena veide lenktyniavęs Gediminas Bagdonas. Jo rezultatas – 2 val. 27 min. 27 sek.

Pasibaigus varžyboms, vyko iškilmingas jų uždarymas. Jo metu buvo pagerbti nugalėtojai ir prizininkai, taip pat lenktynių organizatoriai. Pasveikinti ir apdovanoti sportininkų atvyko Klaipėdos rajono savivaldybės meras Vaclovas Dačkauskas ir Administracijos direktorius Sigitas Karbauskas. Jie pasidžiaugė Gargžduose įvykusiu tokio masto renginiu ir išreiškė viltį, kad ateityje tokie renginiai čia vyks dažniau, galbūt pavyks surengti ir Lietuvos čempionatą.

Varžybų nugalėtojai, prizininkai ir kiti dalyviai buvo apdovanoti įvairiais prizais, suvenyrais, o patys geriausi gavo ir piniginius čekius. Labai gražų poelgį pademonstravo varžybų nugalėtojas Gediminas Bagdonas, kuris laimėtą piniginį prizą padovanojo Lapių vaikų globos namams.

Sporto centras dėkoja visiems, prisidėjusiems prie šio renginio organizavimo. Dėkojame Klaipėdos apskrities policijos komisariatui, kuris atliko nepriekaištingą darbą saugodamas tiek sportininkų, tiek kitų eismo dalyvių sveikatą. Taip pat esame dėkingi Vilmantui Vilinauskui ir Edvinui Kudrevičiui, kuriems kilo idėja surengti tokias varžybas Gargžduose. Ačiū tariame ir Dariui Levickiui, kuris finansiškai prisidėjo prie varžybų organizavimo.

Varžybų rėmėjai: Klaipėdos rajono savivaldybė, www.tavoratai.lt, UAB „Voltas“, UAB „Žaliamatis“, e-parduotuvė miškui.lt, UAB „Veloma“, kepyklėlė-picerija „Ievos skanėstai“, UAB „Gerduva“, maistassportui.lt, Veiviržėnų motociklininkų klubas, Veiviržėnų amatų centras, Klaipėdos rajono savivaldybės administracijos Viešosios tvarkos skyrius, Karo policija, Klaipėdos rajono policijos rėmėjai ir Lietuvos policijos mokykla. Informaciniai rėmėjai: naujienų portalas mano-gargzdai.lt, Klaipėdos rajono laikraštis „Banga“, dienraštis „Klaipėda“, laikraštis „Gargždų kraštas“.