„Gargždų pramogos SC“ nukovė „Vikingus“ ir tvirtai įsikibo į antrąją vietą

11 Vas 2019

Sekmadienį Gargžduose buvo sužaistas paskutinis XIV-ojo turo Betsafe Futsal A lygos mačas. Tai buvo centrinė turo dvikova, kadangi joje savo artileriją pademonstravo „Gargždų pramogos SC“ ir Jonavos „Vikingai“ – ekipos, abi kovojančios dėl antrosios vietos reguliariajame sezono etape.

Visgi dabar geresnius šansus užimti antrą vietą turi Gargždų klubas, kuris permainingas rungtynes laimėjo rezultatu 4:3.

Jau nuo pirmųjų sekundžių rungtynėse buvo jaučiama jų svarba ir komandos didesnį dėmesį skyrė gynybai. Per pirmas penkias minutes realių progų įmušti nesuteikė nei vienas klubas, o pavieniai smūgiai rimtesnio pavojaus nesukėlė.

Visgi iniciatyva ir kamuolio kontrolė priklausė Gargždų ekipai, kuri 7 minutę galiausiai išsiveržė į priekį, kuomet pasižymėjo veteranas Aurelijus Staponka.

Neblogą šansą po minutės turėjo ir „Gargždų pramogos SC“ narys Algimantas Bačanskis, tačiau jis iš dėkingos padėties pataikė į varžovų vartininką.

Žaidimas per antrąją pirmojo kėlinio dalį per daug nesikeitė. Gargždiškiai ir toliau ilgiau kontroliavo kamuolį ir sukūrė kelias geras pozicines atakas, tačiau varžovų smūgius gaudė „Vikingų“ vartininkas Andrius Skorupskas.

„Vikingų“ gretose išsiskirti bandė puolėjas Eisvinas Utyra. Jis per pirmąjį kėlinį ne kartą smūgiavo į vartus, bet smūgiai arba buvo netikslūs, arba į vartininką.

Pirmasis kėlinys ir pasibaigė tik su vienu įvarčiu, todėl visa rungtynių intriga buvo perkelta į antrąjį kėlinį.

Visgi „Gargždų pramogos SC“ tos intrigos norėjo kuo mažiau ir antrąjį kėlinį pradėjo žaibišku įvarčiu. Jau pirmąją kėlinio minutę gražią šeimininkų kombinaciją įvarčiu iš arti užbaigė ekipos kapitonas Tomas Tamošauskas.

Šalto dušo sulaukę „Vikingai“ gan greitai sureagavo į situaciją ir 24 minutę rezultatą puikiu smūgiu sušvelnino žaidžiantysis Jonavos ekipos treneris Jurijus Jeremejevas.

Dar po keliolikos sekundžių galingai šovė E. Utyra, bet kamuolys pralėkė virš vartų.

Beveik įpusėjus kėliniui komandos pradėjo intensyviai keistis pavojingais išpuoliais ir žaidimas tapo tikrai gražiu. Individualiais veiksmais tiek „Gargždų pramogos SC“, tiek „Vikingai“ kėlė nemažai problemų varžovų vartams.

30 minutę galiausiai buvo įmuštas įvartis, kurį pelnė ir rezultatą išlygino E. Utyra. Rezultatyviausias lygos žaidėjas gražiu smūgiu perkėlė kamuolį per vartininką.

Po kelių akimirkų abi komandos užsidirbo po penktąją pražangą ir dėl to turėjo žaisti kiek atsargiau.

Tačiau tada sekė puiki Gargždų ekipos atkarpa. 32 minutę šeimininkus vėl į priekį išvedė jaunasis Genaras Samsonik, o po minutės dviejų įvarčių persvarą sugrąžino Valdas Pocevičius, pasižymėjęs po T. Tamošausko smūgio, virtusiu rikošetu.

Tas pats T. Tamošauskas po kelių minučių pabandė pasižymėti gudriu smūgiu iš toli, tačiau „Bangos“ treneriui pritrūko tikslumo.

Likus žaisti kiek mažiau nei tris minutes, „Vikingai“ pabandė įjungti aukštesnę pavarą ir bent jau išlyginti rezultatą. Progų įmušti turėjo Paulius Osauskas ir E. Utyra, tačiau jų smūgiai įvarčiais nepavirto.

Iki rungtynių pabaigos likus kiek daugiau nei minutei, „Gargždų pramogos SC“ prasižengė šeštą kartą, todėl į jų vartus buvo paskirtas 10 metrų baudinys. Jį šaltakraujiškai realizavo E. Utyra ir komandas vėl skyrė tik vienas įvartis.

Visgi to vieno įvarčio persvaros „Vikingai“ panaikinti per likusį laiką nesugebėjo ir sunkia pergale galėjo džiaugtis Gargždų klubas, kuris dabar turi 30 taškų ir trečioje vietoje esančius „Vikingus“ lenkia 4 taškais. Taip pat „Gargždų pramogos SC“ vos 3 taškais atsilieka nuo pirmaujančio Kauno „Vyčio“ klubo.

Rezultatas:

„Gargždų pramogos SC“ 4:3 „Vikingai“

7’ [1 : 0] Aurelijus Staponka;

21’ [2 : 0] Tomas Tamošauskas;

24’ [2 : 1] Jurij Jeremejev;

30’ [2 : 2] Eisvinas Utyra;

32’ [3 : 2] Genaras Samsonik;

33’ [4 : 2] Valdas Pocevičius;

39’ [4 : 3] Eisvinas Utyra (iš 10 m. b.).