Gargždų sunkiaatletė – Lietuvos jaunių čempionato nugalėtoja

21 Rgs 2020

Savaitgalį Marijampolėje vyko Lietuvos jaunių iki 15 metų sunkiosios atletikos čempionatas. Visų nuostabai, į šias varžybas, po zoninių atrankos, pateko net septynios mergaitės.

Buvo 10 svorio kategorijų, o finale kiekvienoje jų dalyvavo po šešis sportininkus. Kas svarbiausia, svorio kategorijoje iki 58 kg nugalėtoja tapo gargždiškė Akvilė Giaštautaitė. Ji rovimo veiksme išrovė 47 kg sveriančią štangą, o stūmimo veiksme – 59 kg, dvikovėje pasiekė 106 kg.

Antrą vietą iškovojo irgi mergaitė iš Telšių, o trečioji vieta atiteko berniukui iš Klaipėdos. Tai tikrai istorinis įvykis ir jį pasiekė gargždiškė.

Sunkiausio svorio kategorijoje antrą vietą iškovojo Lapių pagrindinės mokyklos moksleivis Mindaugas Viršilas. Svorio kategorijoje iki 55 kg penktas liko Nojus Brazdeikis. Jam tik 12 m., o šiais metais jis jau turi Lietuvos čempiono titulą amžiaus grupėje iki 13 metų.

Šiais metais rajono sunkiaatlečiai iš Lietuvos čempionatų jau parvežė 10 medalių ir komandinę trečią vietą, o dar laukia čempionatas iki 17 m., kuris vyks Panevėžyje spalio 9–10 dienomis. Kaip teigia treneris Edvardas Šauklys, ir čia tikimasi medalių.