Gargždų sunkiaatletėms – Lietuvos čempionato medaliai

19 Rgp 2020

Savaitgalį Telšiuose vyko Lietuvos moterų sunkiosios atletikos čempionatas. Šiuo sudėtingu laikotarpiu (dėl COVID-19) susirinko rekordinis dalyvių skaičius – net 73.

Čempionate bendroje įskaitoje komandai taškus galėjo pelnyti 10 sportininkių, nes tiek buvo svorio kategorijų. Pilnai sukomplektuotas komandas į čempionatą delegavo tik Vilniaus, Klaipėdos, Telšių ir Gargždų miestai. Tarp šių komandų vyko atkakliausia kova.

Susumavus visų dalyvių rezultatus, paaiškėjo komandinės įskaitos nugalėtoja ir prizininkės: pirmąją vietą čempionate iškovojo Telšių komanda, antroji vieta atiteko klaipėdietėms (reikia paminėti, kad šias merginas treniruoja keturi treneriai), o trečiąja vieta džiaugėsi gargždiškės.

Anot sunkiosios atletikos trenerio Edvardo Šauklio, tai – nuostabus rezultatas.

Varžybose dalyvavo 11 įvairaus amžiaus gargždiškių moterų, iš kurių net šešioms pavyko iškovoti medalius. Svorio kategorijoje iki 45 kg, jauniausia varžybų dalyvė Estela Tamošauskaitė, iškovojo III-ą vietą, o svorio kategorijoje iki 55 kg Agneta Dotaitė ir kategorijoje iki 76 kg Rima Lisinskaitė taip pat iškovojo trečiąsias vietas.

Svorio kategorijoje iki 71 kg II-oji vieta atiteko Lijanai Jakaitei. Verta paminėti, kad šioje svorio kategorijoje dalyvauja dvi geriausios Lietuvos sunkiaatletės – Gintarė Bražaitė (28 m.) iš Anykščių ir Lijana Jakaitė (22 m.). Pasak trenerio, Lijana sparčiai artėja prie varžovės ir netolimoje ateityje tikisi pralenkti pagrindinę savo konkurentę.

Lietuvos čempionėmis tapo dvi Gargždų sportininkės: svorio kategorijoje iki 87 kg – Gabrielė Solovej ir svorio kategorijoje virš 87 kg – Beatričė Virkutytė.

Treneris ypač džiaugėsi Beatričės pasirodymu, kuri po sunkios kelio traumos grįžo į sportą ir varžybose komandai pelnė auksinius taškus. Su šia sportininke treneris planuoja dalyvauti ir lengvosios atletikos varžybose, rutulio stūmimo rungtyje.