Ketvirtajame Kovo 11-osios bėgime – daugiau kaip 120 dalyvių

12 Kov 2018

Ketvirtą kartą su Lietuvos Nepriklausomybės atkūrimo diena Gargžduose sveikino daugiau nei 120 pakiliai ir sportiškai nusiteikusių Kovo 11-osios bėgimo dalyvių. Pavasariškas oras ir šventiška nuotaika į bėgimą pritraukė entuziastus iš įvairių Lietuvos miestų ir miestelių.

Šventinį bėgimą papuošė Žemaičių apygardos 3-iosios rinktinės 302 pėstininkų kuopa, kurie išsirikiavę dviem kolonų eilėmis įveikė 3,9 km distanciją.

Gargždų kariai savanoriai šventės metu organizavo tirą, karišką fotosesiją. Dalyviai ir žiūrovai nemokamai galėjo vaišintis karšta arbata. Verta paminėti, kad per gerą valandą trukusį renginį buvo išgerta 80 litrų arbatos.

Dalyviai varžėsi 4 amžiaus grupėse

I amžiaus grupės (gimę 2005 m. ir vėliau) dalyviai turėjo įveikti 1 ratą (1.3 km). Šiame bėgime dalyvavo 36 sportininkai.

Tarp mergaičių trečiąją vietą iškovojo Justina Tamašauskaitė iš Kaltinėnų (5 min. 15 sek.), antra atbėgo gargždiškė Deira Gruzdytė (4 min. 57 sek.), o pirma finišo liniją kirto Ieva Mineikytė iš Klaipėdos.

Berniukų grupėje prizininkais tapo visi gargždiškiai: trečia vieta džiaugėsi Tautvydas Rusteika (6 min. 39 sek.), antrąja – Eimantas Ložiukas (6 min. 37 sek.), o labiausiai patenkintas buvo nugalėtoju tapęs Raidas Gruzdys (6 min. 3 sek.).

19 dalyvių varžėsi II grupės bėgime (gimę 2001–2004 m.), kuriame jie turėjo įveikti 2 ratus (2.6 km).

Mergaičių bėgime trečia vieta atiteko klaipėdietei Kotrynai Levickytei (15 min. 20 sek.), antroji vieta – Dovilei Tamašauskaitei iš Kaltinėnų (11 min. 45 sek.) , o pirmoji – Faustai Lekavičiūtei iš Klaipėdos (11 min. 25 sek.).

Tarp berniukų trečias atbėgo Airidas Stankus iš Pėžaičių (10 min. 09 sek.), antras finišavo gargždiškis Taironas Tarvydas (9 min. 31 sek.), greičiausias šiame bėgime buvo Liutauras Grigonis iš Gargždų (9 min. 29 sek.)

III grupės bėgimas (gimę 2000 m. ir vyresni) buvo gausiausias dalyvių skaičiumi. Šiame bėgime dalyvavo 51 sportininkas. Šiai grupei reikėjo įveikti 3 ratus (3.9 km).

Moterų bėgime visi laurai atiteko klaipėdietėms. Trečia atbėgo Gintarė Gečienė (17 min. 41 sek.), antra – Reda Lataiktė (17 min. 10 sek.), o nugalėtoja tapo Karolina Zeleniūtė (16 min. 47 sek.)

Vyrų bėgime taip pat buvo greičiausi Klaipėdos sportininkai. Trečioji vieta atiteko Augustui Jakubynui (13 min. 25 sek.), antroji vieta – Laimiui Verbliugevičiui (13 min.13 sek.), pirmoji vieta – Nerijui Ruzveltui (13 min. 01 sek.)

Ilgiausioje distancijoje savo ištvermę panoro išbandyti 24 bėgikai. Jie turėjo įveikti 11 ratų (14.3 km).

Moterų bėgime drąsuolių šio ilgio distancijoje daug neatsirado – dalyvavo 2 moterys. Antra vieta atiteko kaunietei Gintarei Stanaitytei (1 val. 2 min. 39 sek.), o nugalėtoja tapo Vilmantė Gruodytė iš Klaipėdos (59 min. 05 sek.)

Vyrų bėgime trečią ir antrą vietas iškovojo klaipėdiečiai. Trečias atbėgo Kęstutis Lomsargis (56 min.), antras finišo liniją kirto Agnius Čiapas (53 min. 57 sek.), o greičiausiai bėgo svečias iš Latvijos – Kalvis Alseika. Sportininkas iš Liepojos beveik 3 minutėmis pagerino praėjusių metų šios distancijos rekordą (49 min. 35 sek.).

Sporto centras dėkoja visiems aktyviai ir šventiškai Kovo 11-ąją paminėjusiems sporto šventės dalyviams. Taip pat dėkojame Klaipėdos bėgikų klubo „Maratonas“ vadovei Jolantai Beržinskienei ir jos komandai už pagalba vykdant renginį.