Sunkiosios atletikos čempionate – gargždiškių triumfas

11 Bir 2018

Klaipėdoje vyko Lietuvos sunkiosios atletikos moterų ir vyrų čempionatas. Susirinko visi stipriausi sunkumų kilnotojai iš įvairių Lietuvos kampelių.

Dvi dienas trukęs mūšis parodė, kad gargždiškės sunkiaatletės trečius metus iš eilės neturi lygių Lietuvoje – laimėta pirma komandinė vieta. Tai Sporto centro ir sporto klubo „Samsonas“ sportininkių pasiekimas. Merginas ruošė treneriai Edvardas Šauklys ir Diana Mačiūtė. Antros čempionate liko Klaipėdos sportininkės, o trečia vieta atiteko telšiškėms.

Asmeninėje įskaitoje čempione tapo ir visus nustebino Lijana Jakaitė – svorio kategorijoje iki 63kg ji pagerino visus Lietuvos rekordus. Sverdama 61,5 kg rovimo veiksme parovė 73 kg ir stūmimo veiksme pastūmė 92 kg. Ji tapo ir absoliučia varžybų nugalėtoja. Čempione tapo ir Gabrielė Čeliauskaitė (svorio kategorijoje iki 90 kg), tai jau aštuntas Lietuvos čempionės titulas.

Sidabro medaliais pasipuošė Danutė Saudargaitė (svorio kategorijoje iki 75 kg) ir trenerė, pasaulio karatė čempionė Diana Mačiūtė (svorio kategorijoje iki 69 kg). Trečią vietą iškovojo Rima Lisinskaitė (svorio kategorijoje iki 75 kg). Taigi, – penki medaliai, absoliuti taurė ir komandinė pirmos vietos taurė parkeliavo į Gargždus. Taip pat prie komandinės pergalės prisidėjo Rūta Vaicekauskaitė, Kristina Basova, Inga Vilkaitė, Solveiga Urnikytė ir komandos vadovas Edvinas Duotas. Moterų sunkioji atletika Lietuvoje sparčiai žengia į priekį tiek meistriškumu, tiek masiškumu.

Vyrų grupėje kovojo vienas gargždiškis – tai septyniolikmetis Karolis Stonkus, kuris tarp vyrų sunkiausio svorio kategorijoje (virš 105 kg) iškovojo aukštą trečią vietą. Sportininkas ruošiasi Europos jaunių čempionatui, kuris vys liepos 22–30 dienomis Milane, Italijoje.