Klaipėdos rajone – dėmesys ir sporto profesionalams, ir mėgėjams

Klaipėdos rajone – dėmesys ir sporto profesionalams, ir mėgėjams
15 Vas 2021

Marytė Marcinkevičiūtė, sportas.info

Klaipėdos rajonas – vienas sportiškiausių rajonų Lietuvoje. Didelis dėmesys čia skiriamas profesionaliam, mėgėjų ir vaikų sportui, sveikatinimui bei sporto infrastruktūrai.

Gerų rezultatų pasiekia ir rajono aukšto meistriškumo komandos. Lietuvos čempione tapo Gargždų „Amber–Arlanga“ vyrų tinklinio ekipa, kuri šį sezoną debiutavo ir Baltijos lygoje.

Lietuvos A lygoje žaidžia ir Gargždų „Bangos“ vyrų bei moterų futbolo komandos (antroji komanda – pirmojoje lygoje),  Gargždų „Pramogos“ salės futbolininkai.

Nacionalinėje krepšinio lygoje rungtyniauja komanda „Gargždai“.

„Visos šios ekipos, išskyrus „Bangos“, anksčiau žaidė kaip rajono sporto centro komandos. Bet prieš porą metų kartu su Klaipėdos rajono savivaldybe patvirtinome aukšto meistriškumo komandų ir individualių sportininkų finansavimo tvarką ir taip buvo duotas startas klubinio sporto plėtrai Klaipėdos rajone. Dabar prie Sporto centro beliko tik moterų tinklinio komanda bei pavieniai aukšto meistriškumo sportininkai.

Mūsų rutulio stūmikas Šarūnas Banevičius ir sunkiaatletė Lijana Jakaitė – daugkartiniai Lietuvos čempionai, stalo tenisininkė Auksė Rasimavičienė – Lietuvos čempionatų prizininkė. Svariai pasirodo ir kiti sportininkai, gaunantys finansavimą pagal patvirtintą programą“, – džiaugiasi nuo 2013 metų Klaipėdos r. savivaldybės biudžetinei įstaigai Sporto centras, įsikūrusiai Gargžduose,  vadovaujantis gargždiškis Vaidas Liutikas.

Kaip pagerbiate savo komandas ir sportininkus?, – paklausėme V. Liutiko.

Nuo savo darbo pradžios kiekvienų metų pabaigoje, išskyrus 2020 metus, rengiame sportininkų, darbuotojų, mėgėjų pagerbimo vakarą, kurio metu apžvelgiame prabėgusius metus ir numatome darbus kitiems metams. Pagerbimo vakaro visi labai laukia, stengiamės neužmiršti nė vieno, garsinančio mūsų rajoną.

Gražias tradicijas puoselėja jūsų moterų ir vyrų tinklinio komandos. Kaip kilo mintis suburti  „Amber-Arlanga“ vyrų komandą?

Taip, tinklinis rajone visą laiką buvo labai populiarus. Iš pradžių ypač aktyvūs buvo mėgėjai, o buvusioje sporto mokykloje nuo 2016-ųjų pradėjo veikti ir vaikų tinklinio grupės.

Iš mėgėjų ir atsirado komandos, kurios žaidžia Lietuvos čempionatuose.  „Amber-Arlanga“ – tai Sporto centro komandos, kuri 2015-2017-aisiais žaidė Lietuvos aukščiausioje lygoje, tęstinumas.

Tačiau į Vokietiją išvykus žaidžiančiajam treneriui, komanda išsikėlė į Klaipėdą. Praėjusių metų rudenį ji sugrįžo į Gargždus.

Per Lietuvos seniūnijų žaidynes į finalines varžybas Klaipėdos rajonas nuolat deleguoja gausias komandas, kurios visada laimi apdovanojimų. Kas lemia tokią sėkmę?

Per pastaruosius ketverius metus iš eilės Klaipėdos rajonas laimėjo Lietuvos seniūnijų žaidynes ir tai tikriausiai daug pasako.

Į finalines mūsų rajono seniūnijų žaidynes susirenka iki 300 dalyvių iš 11 seniūnijų.

Į zonines ir finalines varžybas vyksta tik komandos, užėmusios pirmąsias  vietas rajono seniūnijų žaidynėse.

2018–aisiais Klaipėdos rajono savivaldybė patvirtino rajono fizinio aktyvumo programą.

Įsteigti keturi fizinio aktyvumo etatai, priimti specialistai, kurie vadovavo fizinio aktyvumo užsiėmimams 20-yje rajono gyvenviečių. ratybas lankė daugiau kaip 450 Klaipėdos rajono sveikos gyvensenos puoselėtojų nuo 35 metų. Entuziastai buvo testuojami kas 6 mėnesius, registruojami jų fiziniai pasiekimai, pasiekta pažanga.

Pratybas lankė ir vyresni nei 65 metų amžiaus žmonės. Vien Gargždų sporto centre, bendradarbiaujant su Gargždų sveikatos biuru, papildomai užsiėmimus lankė dar daugiau nei 120 įvairaus amžiaus rajono gyventojų. Tačiau COVID-19 pandemija įnešė naujų sprendimų.

Daug aistrų kelia Gargžduose projektuojamas daugiafunkcis sporto centras miesto stadiono teritorijoje, išardant neseniai rekonstruoto miesto stadiono lengvosios atletikos metimų sektorius. Nukentės lengvaatlečiai, čia nebus galima rengti stambesnių lengvosios atletikos varžybų. Stadionas neatliks savo funkcijų. Ar nesipriešinsite tokiam rajono politikų sprendimui?

Priimtas toks politinis sprendimas. Mums svarbiausia – kad būtų sporto bazės.

Dabartiniai stadiono bėgimo takai neatitinka reikalavimų: rangovas prieš kelerius metus darbus atliko atmestinai, savivaldybė rangovą rengiasi  duoti į teismą, nes bėgimo takuose net treniruotis pavojinga, jau nekalbant apie varžybų organizavimą.

Ar tai vienintelis jūsų galvos skausmas?  

Šiemet planuojame įrengti vieną uždarą teniso kortą, Klaipėdos rajono savivaldybė rengia trijų futbolo aikščių bazę buvusiuose Gargždų karjeruose.

Galvojame apie buvusios policijos salės atnaujinimą, nes, pastačius daugiafunkcį centrą, ši salė sportiškajam Klaipėdos rajonui būtų labai  reikalinga.

Kol daugiafunkcis sporto centras dar popieriuje, ar sporto infrastruktūra rajone yra pakankamai gerai išplėtota?

Pagal  patvirtintą šešerių metų programą Klaipėdos rajone, įrengėme 14-a  pilnų matmenų universalių krepšinio aikštelių kuriose mėgėjiškai galima žaisti ir tinklinį, futbolą, tenisą, kitus žaidimus, 6-ias naujas paplūdimio  aikšteles.

Kiekvienais metais atnaujiname aikštelių sportinį inventorių, pagal patvirtintą treniruoklių programą kiekvienoje seniūnijoje įrengėme lauko treniruoklius.

Gargžduose įrengtas diskgolfo parkas. Išsikėlus policijos komisariatui, liko jo sporto salė, kuri perduota valdyti Sporto centrui. Klaipėdos rajono savivaldybei skyrus lėšų, dabar ji sutvarkyta, ten žaidžia ir treniruojasi visos Klaipėdos rajono aukšto meistriškumo komandos, vyksta vaikų futbolo, krepšinio treniruotės, bendrojo lavinimo mokyklų varžybos.

Viduje salė puiki, geras apšvietimas. Iš salės vyksta tiesioginės televizijos transliacijos, tik jos išorę reikėtų sutvarkyti.

2020 metų rudenį čia vyko Lietuvos meninės gimnastikos čempionatas, nes šiai sporto šakai būtinai reikalingas 10 metrų lubų aukštis.

Jūsų vadovaujamas Klaipėdos rajono savivaldybės Sporto centras kultivuoja 12 sporto šakų, be pačių populiariausių krepšinio, tinklinio, sunkiosios atletikos, lengvosios atletikos plėtojamas ir žirginis sportas bei sklandymas. Ar tai pasiteisina?

Žirginis sportas turi labai gilias tradicijas Klaipėdos rajone Priekulėje. Vien tik legendinis Edmundas Klimovas, užaugęs Priekulėje, iškovojo daug įspūdingų pergalių, buvo vienas talentingiausių visų laikų Lietuvos konkūrinio jojimo meistrų.

Todėl Priekulėje, bendradarbiaujant su Edmundo Klimovo klubu, ir plėtojamas žirginis sportas.

Legendinis sportininkas tragiškai žuvo 1994-aisiais ir nuo tų metų yra rengiamos jo atminimo taurės varžybos.

O sklandyti mokoma S. Dariaus tėviškėje Judrėnų seniūnijoje Dariškėse. Turime trenerį fanatiką, siūlome atvykti vasarą pasižiūrėti, kaip mokomi vaikai sklandyti ir aplankyti muziejų.

Sporto centre nėra futbolo, kuriuo rajone nuo 2002-ųjų rūpinasi viešoji įstaiga “Gargždų futbolas“. Yra suburta profesionali komanda, veikia vaikų grupės. Ar negalvojate futbolą populiarinti ir Sporto centre, tada visiems kartu bus lengviau sugrąžinti buvusią Gargždų futbolo šlovę bei atgaivinti šios sporto šakos puoselėtas tradicijas?

2006 metais, man dirbant Všį „Gargždų futbolas“ direktoriumi, mano iniciatyva pirmieji Lietuvoje futbolo ugdymą perkėlėme į klubą.

Manau, šis žingsnis tapo pavyzdžiu visam Lietuvos futbolui. Nors vėliau buvo padarytą ir klaidų, bent jau dabar „Gargždų futbolas“ yra teisingame kelyje ir suktis atgal  tikrai nereikia.

Kiti rajonai šiuos žingsnius žengia tik dabar. Tokiu keliu dar gali eiti krepšinis, gal ir tinklinis, bet tam reikia gerai pasiruošti.

Per kurios sporto šakos rajono pirmenybes verda aršiausios kovos, kiek susirenka komandų?

Kovos verda visose sporto šakose, finaluose vos ne apsaugos reikia.

Rengiame futbolo 8×8 (dalyvauja 8 komandos), salės futbolo (16), krepšinio (18), krepšinio veteranų (5), tinklinio (8), veteranų tinklinio (6) , teniso didžiąją ir mažąją taurę, stalo teniso varžybas. Šachmatų, šaškių lygų turnyrus.

Kokius rajono sporto renginius galėtumėte pavadinti prestižiniais?

Vasario 16-ajai skirtą tarptautinį tinklinio turnyrą Mero taurei laimėti, jose dalyvauja iki 20 vyrų ir moterų komandų.

Kovo 11–ajai paminėti penktus metus iš eilės rengiame bėgimą Gargždų miesto gatvėmis.

Gargždų gimtadieniui ketvirtus metus skirtos dviračių mėgėjų lenktynės, kuriose jėgas bando iki 200 dalyvių.

2017 ir 2018–aisiais Gargžduose ir jo apylinkėse su Lietuvos dviračių sporto federacija organizavome šalies plento čempionatą, kuris buvo tiesiogiai transliuotas per TV.

Reikėtų išskirti Klaipėdos rajono seniūnijų žaidynes įvairiose rajono seniūnijose.

Džiaugiamės organizuojamomis zoninėmis seniūnijų žaidynių varžybomis, 2019–aisiais Gargžduose vyko ir finalinės jų žaidynės.

Populiarus bėgimas iš Priekulės į Dreverną, skirtas keliautojui Robertui Paulioniui atminti.

Gargždų krepšinio komanda žaidžia NKL, kokios jos galimybės patekti į LKL, ar jai tokie uždaviniai keliami?

Kol neturime salės, atitinkančių LKL nuostatų, komandai tokie tikslai nekeliami.

Praėjusiais metais prie Sporto centro prijungta rajono vaikų ir jaunių sporto mokykla, kokie pokyčiai įvyko, ar labai pagausėjo darbų? 

Gargždų sporto mokyklą prijungus prie Sporto centro, darbuotojų padaugėjo dvigubai, dabar pratybas lanko daugiau kaip 400 vaikų, padaugėjo sporto bazių.

Kaip Klaipėdos rajono sportą paveikė COVID-19?

Labai blogai. Džiaugiamės tik, kad leidžiama sportuoti aukšto meistriškumo komandoms, vyksta treniruotės, varžybos.

Sujungus sporto įstaigas, po poros mėnesių darbo dėl pandemijos buvo sustabdytos vaikų treniruotės, visos sveikatingumo treniruotės, nutrauktos visų sporto šakų rajono pirmenybės, gyventojai negali naudotis sporto infrastruktūra.

Sutaupytas nuo renginių, varžybų lėšas skyrėme sporto bazių gerinimui, atnaujinome sunkiosios atletikos ir treniruoklių sales, gražesnė tapo sporto bazių aplinka.

Tarkite keletą žodžių apie save?

Esu gargždiškis, mokiausi futbolo paslapčių Panevėžio internatinėje sporto mokykloje.

Baigiau Lietuvos kūno kultūros institutą, studijuodamas žaidžiau Kauno „Inkaro“ komandoje, rungtyniavusioje SSRS pirmenybėse.

Po studijų grįžau dirbti futbolo treneriu į Gargždus – iš pradžioje dirbau su vaikais, po to daug metų buvau „Bangos“ treneris, taip pat ugdžiau vaikus.

2003 metais su savo auklėtiniais Tomu Tamošausku ir Mariumi Kazlausku įkūrėme vaikų futbolo klubą GMT-83, kuris dabar yra VŠĮ „Gargždų futbolas“, net įstaigos kodas tas pats.

Dabar dirbdamas Sporto centro direktoriumi, ir toliau nesiskiriu su futbolu – treniruoju vieną „Bangos“ grupę, kuri šiuo metu žaidžia U-17 elitinėje lygoje.

Share

Skip to content