Dėmesio sporto sirgaliams!!!

Dėmesio sporto sirgaliams!!!
06 Kov 2020

Reaguojant į situaciją, susijusią su koronaviruso plitimu Europoje ir gripo epidemijos paskelbimu Klaipėdos rajone, Sporto centras priėmė sprendimus dėl veiksmų, skirtų užtikrinti žiūrovų saugumą.

Klaipėdos rajono savivaldybės administracijos direktoriaus 2020 m. kovo 5 d. įsakymu Nr. (5.11 E), AV-525 ,,Dėl masinių renginių ribojimo Klaipėdos rajono savivaldybėje“ buvo paskelbta ekstremali situacija valstybės lygmeniu ir siekiant užkirsti kelią galimam viruso plitimui rekomenduojame nevykti į Sporto centre ir Policijos sporto salėje vyksiančias varžybas.

Kviečiame sporto gerbėjus, kurie pastarąsias kelias savaites lankėsi Kinijoje ar Šiaurės Italijoje – Lombardijos, Veneto, Pjemonto ir Emilijos-Romanijos regionuose, būti sąmoningais ir susilaikyti nuo lankymosi viešose vietose, įskaitant ir Klaipėdos rajone vyksiančias varžybas. Sporto centras  taip pat pasilieka teisę imtis visų reikiamų priemonių užtikrinti prevenciją ir tvarką, įskaitant neįleisti asmenų į sporto salę esant abejonių dėl lankytojų sveikatos ar saugumo.

Sirgaliai, kurie jaučiasi prastai, jiems pakilusi temperatūra, jie čiaudi ar kosėja, primygtinai prašomi pasilikti namuose ir saugoti savo bei aplinkinių sveikatą.

Todėl vykstant į varžybas yra prašoma įvertinti galimus simptomus, pvz.: karščiavimą, kosulį, dusulį ir kitus kvėpavimo sutrikimus, raumenų skausmus ar jaučiamą nuovargį. Pasireiškus šiems simptomams siūloma apriboti bendravimą su aplinkiniais ir kreiptis bendruoju pagalbos telefonu 112.

Prevenciškai primename ir prašome laikytis bendrųjų higienos ir kvėpavimo etiketo reikalavimų:

  • Dažnai ir kruopščiai su vandeniu ir muilu plauti rankas bent 20 sekundžių. Jei muilo ir vandens nėra, taip pat galima naudoti alkoholio pagrindu pagamintą rankų antiseptiką su ne mažiau kaip 60% alkoholio. Virusas į organizmą gali patekti per akis, nosį ir burną, todėl nelieskite veido nenuplautomis rankomis;
  • Kosėdami ar čiaudėdami prisidenkite nosį ir burną nosinaite arba sulenkta alkūne;
  • Kuo mažiau lieskitės prie bendrai naudojamų paviršių;
  • Venkite kontaktų su peršalusiu arba į gripą panašių simptomų turinčių asmeniu;
  • Atkreipiame dėmesį, kad medicininės kaukės viruso nesulaiko ir tuo pačiu neapsaugo nuo užsikrėtimo, jei yra artimas kontaktas, tačiau yra rekomenduojamos asmenims, kurie kosėja ir čiaudi.
Share

Skip to content