Gargžduose vyko Lietuvos veteranų tinklinio čempionatas

17 Geg 2016

Savaitgalį Gargžduose vykusiame Lietuvos veteranų tinklinio čempionate dalyvavo 12 komandų: 8 vyrų ir 4 moterų. Sportininkai atvyko iš Vilniaus, Kauno, Klaipėdos, Šiaulių, Joniškio ir Gargždų.

Kadangi varžybos truko dvi dienas ir žaidėjams teko didelis krūvis, tai komandos žaidė iki 2 laimėtų setų.
Moterų varžybos vyko rato sistema, po kurių paaiškėjo nugalėtoja ir prizininkės. Ketvirtą vietą, neiškovojusi nė vienos pergalės, užėmė Vilniaus „Laimos“ komanda. Trečia vieta su viena pergale ir dviem pralaimėjimais atiteko Gargždų SC tinklininkėms. Antra vieta tenkinosi Šiaulių komanda, o nugalėtojomis tapo nė karto nesuklupusios Kauno „Sixtos+“ tinklininkės.
Vyrų tinklinio varžybose komandos buvo suskirstytos į du pogrupius: A pogrupyje rungtyniavo Vilniaus „Ąžuolas“, Klaipėdos „Klaipėda“, Vilniaus „Polonija“ ir Šiaulių „Šarūnas“, B pogrupyje – Joniškio „Ąžuolas“, Kauno „Kaunas“, Vilniaus „Kuro aparatūra“ ir Gargždų SC. Pirmas dvi vietas pogrupiuose užėmusios komandos pateko į pusfinalį, kuriame laimėjusios komandos žaidė dėl pirmos, pralaimėjusios – dėl trečios vietos.
Kaip bebūtų gaila, šį kartą mūsų tinklininkams nepavyko prasibrauti į pusfinalio varžybas. Pralaimėję Kauno (1:2) ir Vilniaus (0:2) komandoms bei nugalėję Joniškio „Ąžuolą“ (2:1), mūsiškiai grupėje liko treti ir iškrito iš tolimesnių varžybų. Verta paminėti, kad vėliau čempionais tapusiems „Kuro aparatūros“ tinklininkams Gargždų SC veteranai priešinosi labiausiai iš visų savo grupės komandų. Pirmą setą „Kuro aparatūros“ komandai mūsiškiai pralaimėjo rezultatu 30:32, antrą – 22:25.
Pasibaigus grupės varžyboms, paaiškėjo, kurios komandos toliau tęs kovas dėl medalių. Pirmame pusfinalyje susitiko pirmą vietą A pogrupyje užėmusi Klaipėdos „Klaipėda“ su antrą vietą B pogrupyje užėmusia Kauno „Kaunas“ komanda. Kitame pusfinalyje susitiko B pogrupio nugalėtoja Vilniaus „Kuro aparatūra“ ir Vilniaus „Polonija“.
Po permainingų pusfinalio kovų paaiškėjo komandos, kurios pateko į finalą. Pirma finalo dalyve tapo „Kauno“ komanda, kuri po įnirtingos kovos rezultatu 2:1 įveikė Klaipėdos tinklininkus. Antrą kelialapį į finalą iškovojo „Kuro aparatūros “ komanda, kuri rezultatu 2:0 nugalėjo „Poloniją“.
Varžybose dėl trečios vietos „Polonijos“ tinklininkai rezultatu 2:1 įveikė klaipėdiečius, o finale „Kuro aparatūra“ gana nesunkiai nugalėjo „Kauno“ komandą.
Pasibaigus varžyboms, vyko nugalėtojų ir prizininkų apdovanojimai. Apdovanoti 4 geriausi vyrų komandų ir 4 geriausios moterų komandų žaidėjos. Taip pat visi čempionato dalyviai gavo atminimo dovanėles.