Iš Lietuvos moksleivių greitųjų šachmatų ir „Žaibo“ pirmenybių – 3 aukso ir 1 bronzos medaliai

Iš Lietuvos moksleivių greitųjų šachmatų ir „Žaibo“ pirmenybių – 3 aukso ir 1 bronzos medaliai
21 Rgs 2021

Rugsėjo 17 dieną Vilniuje, „Karolinos“ konferencijų centre, vyko Lietuvos visų amžiaus grupių moksleivių šachmatų „Žaibo“ pirmenybės. Jose dalyvavo 11 Klaipėdos rajono sporto centro ugdytinių.

Pirmenybės vyko trimis atskirais turnyrais – U10 (su B8, M8, B10 ir M10 atskiromis įskaitomis), U14 (su B12, M12, B14 ir M14 atskiromis įskaitomis) ir U18 (su B16, M16, B18 ir M18 atskiromis įskaitomis). U10 turnyre prie starto išsirikiavo 54, U14 – 72 ir U18 – 41 dalyvis. Kiekvienoje amžiaus grupėje buvo didžiulė konkurencija, nes susirinko jaunieji šachmatininkai, kurių dalis buvo su aukštais tarptautiniais reitingais.

Iki paskutinės dienos pirmenybėms ruošėsi 15 mūsų sporto centro ugdytinių, tačiau paskutinę dieną dėl pandemijos atkrito 3, o prieš pat varžybų startą ir ketvirtasis mūsų dalyvis. Likusieji 11 kovėsi išties pagirtinai. Na, o džiugiausios akimirkos laukė po paskutinių turnyrų turų.

To sporto centro jaunųjų šachmatininkų istorijoje dar nėra buvę – pusvalandžio bėgyje į mūsų delegacijos dalyvių rankas pateko iškart net du aukso medaliai! Juos iškovojo U10 grupėje žaidusi Auksė Zonytė ir U16 grupėje – Jorė Balčiūnaitė. Jeigu Auksei – tai pirmasis Lietuvos čempionės titulas, tai Jorė pakartojo pernykštę sėkmę. Nuo šiol ji dukart M16 Lietuvos čempionė.

Turėjome džiugių akimirkų ir iš vaikinų žaidimo. U10 turnyre puikiai kovojęs Šarūnas Juknius visame turnyre buvo penktas, o tarp B10 – ketvirtas. Tik blogesnio koeficiento dėka jis buvo išstumtas iš trečios vietos. Na, o U14 turnyre fantastiškai kovojęs Dovydas Spevak iki paskutinio turo buvo prizininkų gretose. Deja, pralaimėjus paskutinę partiją, jį kovoje dėl antros-trečios vietų iškart pavijo net 6 šachmatininkai. O skaičiuojant papildomus rodiklius, Dovydui tik akimirkos pritrūko, kad būtų trečias. Jis, kaip ir Šarūnas Juknius, šįkart – ketvirtoje, pačioje nesmagiausioje vietoje.

Nesėkmingai startavęs, tačiau puikiai turnyro vidurinį etapą įveikęs Domas Andrijauskas taip pat buvo tarp tų šešių, pasivijusių Dovydą. Tačiau Domo koeficientas buvo ganėtinai žemas, todėl dalybose jam atiteko B14 septintoji vieta. Visi jie prie lentos surinko po 6 taškus iš 9 galimų. Pustaškiu mažiau surinkęs Arvydas Žiūra taip pat pateko į pajėgiausiųjų dešimtuką, jam ir atiteko ta paskutinė dešimtuko vieta. U14 turnyre dar kovojo mūsiškiai Danielius Antužis (5 taškai prie lentos, 13 vieta tarp B14), Matas Valaika (4,5 taško, 14 vieta tarp B12), Paulius Rusteika (3 taškai, 23 vieta tarp B14), Tadas Petruškevičius (3 taškai, 19 vieta tarp B12).

U18 turnyre be Jorės Balčiūnaitės dar kovojo Domantas Antužis (B18 grupėje). Jis surinko 3,5 taško, tarp B18 buvo dvyliktoje vietoje ir nežymiai pasikėlė savo „Žaibo“ reitingą. Na, o daugiausiai reitingą iš mūsiškių kėlėsi Jorė Balčiūnaitė, net 57 taškus. Šarūnas Juknius savo taupyklę papildė 49 reitinginiais taškais.

Rugsėjo 18–19 dienomis ten pat vyko visų amžiaus grupių moksleivių Lietuvos greitųjų šachmatų pirmenybės. Džiugu pranešti, kad mūsų taupyklėje – dar vienas aukso medalis. Jį pelnė U10 grupėje kovojusi Auksė Zonytė. Ji surinko 6 taškus iš 9 galimų ir pagal papildomus rodiklius sugebėjo aplenkti pagrindinę savo varžovę Ariną Budiak iš Klaipėdos. Šarūno Jukniaus sąskaitoje – 5 taškai (tarp B10 – 16-ta vieta). Viso U10 grupėje kovėsi 47 jaunieji šachmatininkai (37 berniukai ir 10 mergaičių).

46 dalyviai buvo U12 grupėje. Čia iš mūsiškių žaidė Matas Valaika (4,5 taško, tarp B12 – penkioliktoji vieta). Tado Petruškevičiaus sąskaitoje – 3 taškai (tarp B12 – 24-ta vieta).

Ypatingai kovingi mūsiškiai buvo U14 grupėje. Viso čempionato metu lyderių gretose koja kojon žengė Dovydas Spevak ir Domas Andrijauskas. Tik po paskutinio turo paaiškėjo, kad tarp B14 Dovydas – trečioje, o Domas – šeštoje vietoje. Taigi, mūsų taupyklėje – dar vienas medalis, šįkart bronzinis. Dovydas Spevak šiose pirmenybėse tvirtai užlipo ant nugalėtojų pakylos, nebeištiko dviejų dienų senumo likimas, kada analogiškose „Žaibo“ pirmenybėse dalijantis trečią-ketvirtą vietas, mums atiteko „medinis“ medalis. Dovydas prie lentos surinko 6,5 taško iš 9 galimų, o Domas 6 taškus. Reikia pažymėti, kad abu mūsiškiai per 18 partijų nepatyrė nė vieno pralaimėjimo. Tačiau lygiųjų padarė pakankamai (atitinkamai Dovydas penkias, o Domas net šešias).

Toje pat grupėje pagirtinai kovojo ir kiti mūsiškiai. Danielius Antužis surinko 5,5 taško (tarp B14 – vienuoliktas). Pauliaus Rusteikos sąskaitoje – 5 taškai (tarp B14 – keturioliktas), Arvydo Žiūros – 4,5 taško (tarp B14 – 21 vieta). Viso šioje grupėje kovojo 50 jaunųjų šachmatininkų (38 vaikinai ir 12 merginų).

Vėl pagirtinai visą turnyrą U16 grupėje rungėsi jau dukart Lietuvos pirmenybių nugalėtoja Jorė Balčiūnaitė. Čia iš viso susirinko 26 dalyviai (19 vaikinų ir 7 merginos). Jorė surinko 3,5 taško iš 8 galimų ir pagal blogesnius papildomus rodiklius tarp M16 buvo ketvirtoje vietoje. Nedaug trūko, kad būtume turėję dar vieną bronzos medalį.

Na ir pačių vyriausiųjų (U18) grupėje tarp 21 šachmatininko garbingai atrodė mūsiškis Domantas Antužis. Jis septyneriose partijose surinko 3 taškus ir tarp B18 buvo tryliktas.

Pirmenybės pasibaigė. Klaipėdos rajono sporto centro jaunieji šachmatininkai per 12 skirtingų turnyrų triskart buvo pirmi, vieną kartą treti ir dar triskart ketvirti. Tai labai aukštas pasiekimas Lietuvos mastu. Medalių rikiuotėje per abejas pirmenybes mes šįkart buvome ketvirtoje vietoje po Vilniaus, Kauno, Šiaulių. Tai ypatingai džiugina.

Share

Skip to content