LSD „Žalgiris“ žiemos sporto žaidynėse kovojo ir rajono atstovai

LSD „Žalgiris“ žiemos sporto žaidynėse kovojo ir rajono atstovai
21 Sau 2019

Sausio 19 dieną Alytuje vyko tradicinių LSD „Žalgiris“ žiemos sporto žaidynių šachmatų, šaškių ir stalo teniso varžybos. Klaipėdos rajonui atstovavo šachmatininkai ir šaškininkai.

Šachmatininkams vienu metu vyko du turnyrai – vyrų ir moterų. Po to buvo daroma komandinė suvestinė, kur buvo sumuojami visi vienos komandos surinkti taškai prie lentos (tiek vyrų, tiek moterų). Vyrų turnyre susirinko 44 dalyviai iš 17 komandų. Nugalėjo Marius Bieliauskas iš Utenos, surinkęs 6 taškus iš 7 galimų. Antras – Donatas Bartkus iš Raseinių rajono, o trečias – Egidijus Stankus iš Alytaus. Pastarieji du surinko po 5,5 taško. Klaipėdos rajono komandos lyderis Martynas Taučius su 5 taškais buvo ketvirtas. 4,5 taško – Arūno Ginco sąskaitoje, jis liko garbingoje aštuntoje vietoje. Iš rajono atstovų dar kovojo Rimvydas Lukošius, kuris su 3 taškais buvo turnyrinės lentelės antroje pusėje.

17 šachmatininkių palinko prie šachmatų lentų. Ilgametė analogiškų varžybų dalyvė ir daugkartinė prizininkė, Klaipėdos rajono atstovė Daiva Dieninė nuo pat pirmojo turo perėmė turnyro kontrolę, septyniose partijose surinko 6 taškus (5 pergalės ir 2 lygiosios) ir pelnytai nugalėjo. Tad po kelerių metų pertraukos ji vėl lipo ant LSD Žalgiris moterų šachmatų varžybų aukščiausio laiptelio.

Skaičiuojant komandinius rezultatus, paaiškėjo, kad dvi komandos – Utenos ir Klaipėdos rajono – surinko po lygiai taškų (po 15,5 tšk.). Pagal papildomus rodiklius (aukštesnė vyrų lentos užimta vieta) lėmė, kad gargždiškiai liko antri.

Varžybose neapvylė ir rajono šaškininkai. Jų varžybos iškart buvo komandinės. Komandą sudarė du bemaž pajėgiausi pastarųjų metų rajono šaškininkai – Modestas Klimas ir Aleksandras Daščiora. Jiems kompaniją puikiai palaikė Ilona Minevičiūtė. Keliuose turuose Ilona buvo net komandos lyderė ir traukė ją į priekį. Vyrams buvo didžiulė konkurencija, mat susirinko daug pajėgių žaidėjų, ir laimėti buvo be galo sunku. Galop, nugalėjo varžybų šeimininkai alytiškiai, o rajono šaškininkai liko antroje vietoje. Jie septyniuose turuose pasiekė 4 pergales, du mačus baigė lygiomis ir pralaimėjo tik kartą (varžybų nugalėtojams dar tik varžybų pradžioje). Taigi, iškovota puiki antroji vieta.

Dvejos varžybos ir trys prizinės vietos – puikus pasiekimas. Galime pasidžiaugti „Gargždų sporto centras – Mintis“ šachmatininkų ir šaškininkų komandų ilgamečiu triūsu siekiant aukštų rezultatų.

Share

Skip to content