Prieš pradedant baseino statybas Gargžduose – semtasi patirties iš vilniečių

Prieš pradedant baseino statybas Gargžduose – semtasi patirties iš vilniečių
28 Vas 2023

Jau kovo mėnesio viduryje Gargžduose, Dariaus ir Girėno gatvėje, prasidės daugiafunkcio sporto centro statybos (šiuo metu vyksta statybvietės parengiamieji darbai). Per ateinančius trejus metus čia iškils modernus baseinas bei universali LKL ir Europos krepšinio lygos, salės futbolo, tinklinio, rankinio reikalavimus atitinkanti sporto salė su daugiau nei 1400 vietų žiūrovams. Gargžduose suprojektuotas baseinas turi labai daug technologinių panašumų su Vilniaus Lazdynų Olimpiniu baseinu, tad prieš pradedant statybas domėtasi vilniečių patirtimi.

Klaipėdos rajono savivaldybė rūpintis Gargždų daugiafunkcio sporto statybomis pavedė savo biudžetinei įstaigai Sporto centrui. Šios įstaigos vadovas Vaidas Liutikas kartu su statybas vykdančiu rangovu „Infes“ apsilankė olimpinius reikalavimus atitinkančiame Vilniaus Lazdynų baseine dieną prieš jo atidarymą. Tai vienintelis baseinas Baltijos šalyse su tokio lygio šuolių į vandenį infrastruktūra. Itin moderniame statinyje įrengti du baseinai – 50 ir 25 metrų ilgio. Pastarasis yra pritaikytas būtent nardymui ir šuoliams į vandenį.

Norima, kad Gargždų daugiafunkcio sporto centro baseinas būtų skirtas ne tik laisvalaikiui su pirčių zonomis, bet ir plaukimo, šuolių į vandenį sportui, vandensvydžio pradiniams įgūdžiams suformuoti, sinchroniniam plaukimui, įvairioms mankštoms, reabilitacijai vandenyje, šventėms ir varžyboms, kurias stebėti galėtų daugiau nei 100 žiūrovų. Lazdynų baseinas taip pat turi pakeliamą dugną, tramplyną, pirčių zonas, suprojektuota su tokia pat vandens valymo technologija, todėl ir domėtasi jo statybų patirtimi.

Lazdynų baseino vadovai Klaipėdos rajono delegacijai ne tik pristatė statybų eigą, bet ir supažindino su iškilusiais nesklandumais, pateikė pasiūlymus, kaip išvengti klaidų ar trūkumų statant baseiną Gargžduose.

Susitikimo metu sutarta viso statybų proceso metu ir toliau dalintis patirtimi su vilniečiais, kad statybos būtų sklandžios ir kad Klaipėdos rajono gyventojus duris atvėręs Gargždų baseinas pasitiktų nepriekaištingos būklės. Delegacijos nuomone, galima tvirtai pasakyti, kad architektūriniais ir technologiniais sprendiniais Gargždų daugiafunkcio centro kompleksas nieko nenusileidžia Lazdynų Olimpiniam pastatui, išskyrus jo dydį.

Share

Skip to content