Rajono sportininkė patirties sėmėsi pasaulio rankų lenkimo čempionate

Rajono sportininkė patirties sėmėsi pasaulio rankų lenkimo čempionate
18 Spa 2016

Spalio 1–10 dienomis Bulgarijoje vyko 38-asis pasaulio rankų lenkimo čempionatas. Jame dalyvavo daugiau nei 1500 sportininkų iš 52-jų pasaulio šalių. Jaunimas, jauniai, senjorai, meistrai ir sportininkai su negalia – visi atvyko su vienu tikslu ir siekiu – kovoti dėl medalių.

Lietuvos rankų lenkimo rinktinei atstovavo 7 sportininkai: Gintarė Stravinskaitė (Šakiai), Inga Rimkuvienė (Gargždai), Eglė Vaitkutė (Šilutė), Mindaugas Tarasaitis (Mažeikiai), Sigitas ir Romutis Pališkiai (Šakiai), Vydas Mikelionis (Vilnius).
Klaipėdos rajono sportininkė Inga Rimkuvienė dalyvavo svorio kategorijoje iki 60 kg. Ruošiantis čempionatui jai teko suliesėti penkiais kilogramais.
„Svorio metimas jėgų tikrai nepridėjo, bet norėjau išbandyti save šioje svorio kategorijoje. Burtai susiklostė ne per geriausiai, nes pirmosios kovos metu (kaire ranka) susitikau su Rusijos sportininke, daugkartine pasaulio ir Europos čempione. Deja, teko pripažinti varžovės pranašumą“, – apgailestavo I.Rimkuvienė.
Antrosios kovos metu sportininkė susirungė su Kazachstano atstove.
„Jėgos buvo panašios. Lenkiant išsprūdo rankos, tad buvome rišamos, abi gavome po baudos tašką. Nelemtą antrąją baudą gavau aš ir po dviejų praloštų kovų teko tenkintis 11-ta vieta. Su dešine ranka pirmosios kovos metu teko susitikti su 2016 m. Europos čempione iš Slovakijos, antrosios kovos metu – su ta pačia kazachstaniete. Su dešine ranka likau 13-ta“, – pasakojo rankų lenkikė.
Pasak I.Rimkuvienės, rankų lenkimas yra labai įdomi sporto šaka, tačiau čia viskas nėra taip paprasta, kaip gali pasirodyti – turi būti pasiruošęs ir fiziškai, ir psichologiškai.
„Daugeliui mėgėjų atrodo, kad atėjai, sudėjai rankas, vienas du – ir laimi arba pralaimi. Deja, Bulgarijoje eidama kovoti antrą kartą žinojau, kad, jeigu dabar pralaimėsiu, iškrisiu ir nebetęsiu kovų. Aplink girdėjosi vien Kazachstano sirgalių skanduotės, o kažkur toli: „Inga, nepasiduok“. Tuo metu čia pat iš teisėjo vis girdi: „Don’t move“ (nejudėk). Ir tikrai atrodo, kad net nemirkteli, o gauni antrą baudos tašką ir pasirodymą baigi. Regis, atsiveria žemė, bet aš ten nekrentu, apeinu ir po kelių minučių pasakau sau mintyse, kas aš dar grįšiu tiek kartų, kol mano krūtinę puoš Europos arba pasaulio vardo medalis“, – mintimis po čempionato dalinosi I.Rimkuvienė.
Sportininkė dėkoja už pasitikėjimą ir palaikymą, ne pirmojo čempionato finansinę paramą Klaipėdos rajono sporto centro direktoriui Vaidui Liutikui.
„Kol yra gerų žmonių, man padedančių, manimi tikinčių, tol aš rankų nenuleisiu, populiarinsiu rankų lenkimo sporto šaką Klaipėdos rajone ir tikiuosi dar daug metų pati tobulėti, stiprėti, mokyti ir mokytis ir augti šioje sporto šakoje“, – entuziazmu trykšta I.Rimkuvienė.

Internetinio portalo „mano-gargzdai.lt“ informacija

Share

Skip to content