Vyko tradicinės ,,Gargždų miesto plento taurė 2023″ dviračių lenktynės

Vyko tradicinės ,,Gargždų miesto plento taurė 2023″ dviračių lenktynės
09 Bir 2023

Savaitgalį Gargžduose ir jų apylinkėse vyko jau tradicija tapusios lenktynės „Gargždų miesto plento taurė 2023“. Dvi dienas trukusiose lenktynėse startavo per pusantro šimto dviratininkų, tarp kurių buvo profesionalai, mėgėjai ir vaikai.

Birželio 3 dieną vyko individualios, porinės ir komandinės lenktynės. Atkarpoje Pėžaičiai–Veiviržėnai–Pėžaičiai individualūs sportininkai ir porininkai turėjo įveikti 15 km distanciją, o komandos, kurias sudarė 4 asmenys, važiavo dvigubai ilgesnę distanciją – 30 km.
Birželio 4 dienos lenktynėse į startą pirmieji išriedėjo mėgėjai, kurie turėjo įveikti 35 km ilgio trasą. Verta paminėti, kad šioje distancijoje pirmą kartą lenktyniavo ir du Gargždų sporto centro auklėtiniai – Arnas Ruškys ir Girius Čepauskas. Arnas, finišavęs kartu su pagrindine grupė, užėmė 7 vietą, o Girius Čepauskas liko 24-tas.
Kol dviratininkai mynė pedalus trasoje, palenktyniauti tarpusavyje galėjo ir patys mažiausi – vyko vaikų dviratukų lenktynės. Vaikai rungtyniavo keliose amžiaus grupėse, o kai kuriems tai buvo pirmosios varžybos jų gyvenime. Pasisėmę gerų įspūdžių ir naudingos varžybinės patirties, po varžybų visi mažieji gavo atminimo medalius, o nugalėtojai ir prizininkai buvo apdovanoti taurelėmis ir medaliais.
Pasibaigus 35 km mėgėjų varžyboms, laukė didžiausia savaitgalio lenktynių intriga – 75 km lenktynės. Skirtingai nei įprasta, šioje distancijoje dalyviai buvo suskirstyti į A ir B grupes. A grupę sudarė profesionalūs dviratininkai, turintys Elite sportininko licenciją, B grupę – mėgėjai ir buvę profesionalūs dviratininkai. Daugiausiai klausimų prieš lenktynės kėlė – ar pavys A grupė B grupę, kadangi B grupės lenktynininkai startavo 10 minučių ankščiau. Pernai tokio pat formato vykusiose lenktynėse, A grupei nepavyko pavyti pajėgiausių B grupės dviratininkų.
Šiemet situacija pasikeitė. Likus 15 kilometrų iki finišo A distancijos dviratininkai aplenkė B grupę ir atsirevanšavo už praėjusių metų nesėkmę, kuomet A grupės lyderiams pritruko 1 minutės.
Už pagalbą organizuojant varžybas Sporto centras dėkoja sporto klubo „Velo Ghost veloma“ vadovui Vilmantui Vilinauskui, už sportininkų saugumą trasoje esame dėkingi Klaipėdos rajono policijos komisariato pareigūnams, už rėmimą – parduotuvei „Maistas sportui“. Iki susitikimo kitais metais
Lenktynių rezultatus rasite http://rezultatai.mtb.lt/

Title

text

Name - Name Sub
Share

Skip to content